У храму Светог Илије из петнаестог вијека у селу Гола Главица, прослављена је храмовна слава.

Овај храм је, по ријечима сељана,  молитвено сабориште и за села Кликовићи, Спарожићи и Бобовишта, у којима се молитвено поштује и слави Свети Илија.

Уздајући се у милост божијег угодника, благодарећи Господу и добрим људима вољним да помогну, у селу очекују завршетак радова на приступном путу храму и гробљу, као један од предуслова за обнову самог храма. Прилаз храму је машински пробијен и проширен, и урађен је прикључак електричне енергије до храма, вриједним трудом малог броја мјештана, а уз подршку Града Требиња, и градских привредника и добротвора. Велики успон до храма, захтијева бетонирање или асфалтирање приступног пута, што је један од наредних жељених корака мјештана овог села.