У суботу, 25. маја 2024. године, у Цркви Светог Николаја у Дувну, Свету Литургију служиo je парох друге мостарске парохије о. Александар Грчић. Храм је био испуњен вјерницима који су дошли  са свих страна да увеличају службу. Сабрало се мноштво народа, рођених Дувњака, који данас живе широм Босне и Херцеговине, Србије, Црне Горе. Литургији су присуствовали и гвардијан самостана Светог Ћирила и Методија – фра Боже Милић, главни имам Шемсо ефендија Гермић, предсједник Владе ХБЗ Иван Вукадин, министар финансија Иван Ћубела, министар господарства Мирослав Јаглица, министар просвете, културе и спорта Анте Тадић, посланик у Дому народа Федерације БиХ из реда српског народа Душко Радун и заступник у скупштини ХБЗ Стипан Шарац.

Након Свете Литургије, уприличен је свечани ручак за све присутне. Захваљујемо се свима који су помогли у орагнизацији прославе славе храма.