На препуном платоу Музеја Херцеговине у Требињу вечерас је уприличена промоција романа „Загледана у стијену“, аутора Неде Гудељ.

Неда Гудељ је истакла да јој је жеља била да напише биографију мати Теодоре, тадашње игуманије манастира Дужи, након чега је све, како каже, прерасло у роман, који је писала више од четири годне.

„Пишући о њеном животу, ја сам схвалитла да пишем о свом животу, својим сумњама, дилемама и свом мишљењу, односно о свом духовном одрастању поред мати Теодоре. Роман се састоји од три дјела – први  се односи на период од 1979. године – од мог првог доласка у мансатир Дужи па до 1991. године. Други на мој боравак у Шпанији и трећи дио од 2001. године до упокојења мати Теодоре“, казала је Неда Гудељ.

„Роман је свједочанство о духовном рађању, узрастању и сазријевању у окриљу душког манастира и његове игуманије Теодоре. Кроз сликовит и веома занимљив опис три животна доба, која су била означена смјеном три трусне епохе с краја двадесетог и почетка двадесет првог вијека, Неда приказује стамени лик мати Теодоре и благодатну топлину манастирске светиње“, рекао је на вечерашњој промоцији протојереј Слободан Лукић.

На промоцији су говорили и Ивана Грујић, директор Музеја Херцеговине, Коча Говедарица и Новица Телебак.

Извор: Радио Требиње