У недјељу 27. по Педесетници на празник Дјетињци Света Литургија служена је у храму Светог Кнеза Лазара на Берковићима. Светом Литургијом началствовао је парох дабарско – столачки јереј Дејан Грчић, који се пригодном бесједом обратио рекавши: „да везивање дјеце симболише дубоке духовне везе дјеце и родитеља, те да је Дух Свети невидљива нит која повезује наша срца“.

Претходних дана у просторијама парохијског дома попадија Јована Грчић и  вјероучитељ Миљан Лукета организовали су креативну радионицу припреме дарова у којој су учествовала дјеца, млади и родитељи. Припремљене дарове дјеца су радосно  дијелила по завршетку Свете Литургије.  Након отпуста, новоосновани хор дјеце са Берковића отпјевао је пар духовних пјесама. Ми као дјеца Светог Кнеза Лазара посебно можемо да истакнемо пјесму “ Завјет Светом Николи “ , која нас дужи, опомиње и подсјећа на то да постоје наша дјеца на Косову и Метохији чије дјетињство није тако слободно и безбрижно, али истиче и то да смо срцем и мислима увијек са њима.