У недјељу, 11. децембра 2022. године, свечано је прослављена слава храма Свете великомученице Варваре у селу Ђедићи код Требиња. Прослави славе присуствовао је велики број мјештана, њихове родбине и пријатеља. Свету литургију служио је некадашњи парох ове парохије протојереј-ставрофор Момчило Пејичић уз саслужење свештеника Душка Шаровића и надлежног пароха Бориса Бандуке. У току Литургије извршена је литија око храма и ломљење крсног хљеба.

Послије Свете литургије, у старој основној школи у Ђедићима, домаћини су припремили славску трпезу гдје се окупио сав вјерни народ. Свима је, између осталог, прво послужена „варица“ – јело које се традиционално кува од више врста житарица, и једе на овај празник.