Православни Грци са Кипра, предвођени Хорепископом аматундским Николајом, боравили су 21. и 22. септембра у посјети Епархији Захумско – херцеговачкој и приморској. Епископа Николаја, праћеног свештеницима и групом од четрдесетак поклоника угостио је Владика Димитрије пратећи поклонике током посјете манастирима Херцеговачка Грачаница, Петропавлово и Тврдош, гдје је Владика Николај служио помен блаженопочившем Владици Атанасију.

По благослову Владике Димитрија домаћин кипранима, док бораве у Херцеговини, био је отац Мирослав Бошковић. На Црквини их је дочекао отац  Душко Шаровић упознавши их са историјатом манастира, а у Петропавловом манастиру игуманија мати Павла, која је са сестринством Владици и уваженим гостима припремила окрепљење у манастирској гостопримници. У Тврдошу дочек су припремили јеромонаси Антоније и Порфирије, а гости су имали прилику обићи вински подрум и дегустирати манастирска вина. Другог дана боравка у Епархији ЗХиП гости са Кипра посјетили су Дубровник, гдје их је дочекао отац Владан Перишић, старјешина храма.

Фото: Владо Ружић