Данас 10. марта 2023. године, на празник Светог Тарасија Цариградског, Саборну цркву Свете Тројице и стару цркву Рођења Пресвете Богородице у Мостару посјетили су епископ новобрдски г. Иларион, братство манастира Симонопетре са игуманом Јелисејем, сестринство манастира Пећке Патријаршије са игуманијом мати Харитином, и игуманијом манастира Светих Апостола Петра и Павла мати Павлом.

Братство и сестринство дочекао је епископ захумско-херцеговачки и приморски г. Димитрије са јерејем Душком Којићем старјешином Саборне цркве и јерејем благајским Александром Грчићем.

Јереј Душко Којић је говорио гостима о историјату светиња, а после обиласка у гостопримници поред старе Цркве припремљено је послужење.

Фото: Марко Вучинић