У склопу своје посјете Епархији ЗХиП и граду Мостару, Његовa Светост, Патријарх српски г. Порфирије, посјетиће манастир Житомислић у суботу, 23. септембра 2023. године.

Посјета српског Патријарха наставак је непрекинуте традиције посјета српских патријараха манастиру Житомислићу. Подсјетићемо на посјете патријарха Германа 1967. године, патријарха Павла 1992. (у поводу сахране Житомислићких Мученика) и 2005. године (када је са свим архијерејима Српске православне цркве освештао обновљени манастир Житомислић у коме је том приликом започело и засиједање Светог архијерејског сабора), те патријарха Иринеја 2015. године.

Посјета Патријарха српског г. Порфирија манастиру Житомислићу започеће у 12 часова, када се очекује његов долазак са мостарског аеродрома. Након служења доксологије, Патријарх Порфирије посјетиће и Музеј Житомислић.

Позивамо вјерни народ да скупа дочекамо нашег Патријарха!