У поводу наступајућег празника Божића, Делегација Скупштине ХНК предвођена предсједавајућим Скупштине г. Џафером Алићем посјетила је данас манастир Житомислић. Делегацију су чинили замјеница предсједавајућег Скупшитне гђа Весна Сарачић, министар образовања, науке, културе и спорта проф. др Аднан Велагић, министар трговине, туризма и заштите околиша г. Емил Балавац, и заступници у Скуштини ХНК Драгица Суша и Харун Куртовић.

Чланови делегације честитали су наступајући празник Рођења Христовог и изразили интересовање и спремност за подршку раду манастира, у циљу унапређења постојећих односа и развоја српске православне заједнице.

Делегацију су примили игуман Данило Павловић и архимандрит Лазар Лазаревић а разговарали су о животу православне заједнице у кантону, као и о улози и мисији манастира Житомилсића. Игуман је представио манастирске активности, као и рад Фондације и Музеја манастира Житомислић.