Твојим Рођењем Христе Боже наш, засија свету светлост Богопознања, јер се у тој светлости звездом учаху они који звездама служе, да се клањају Теби, Сунцу Правде, и да познају Тебе са висине Истока, Господе, слава Ти!

Послије вечерње службе и налагања бадњака свечана прослава празника Рођења Господа нашега Исуса Христа настављена је у Саборном храму у Требињу служењем Свете Литургије у поноћ. Свету Литургију служио је архијерејски замјеник протојереј-ставрофор Борис Бандука уз саслужење свештенства Саборног храма, појање хора Светог Василија Тврдошког и Острошког и присуства великог броја вјерних.

Поздрављајући вјерни народ сверадосним поздравом „Мир Божији, Христос се роди!“ отац Борис Бандука прочитао је посланицу Његове Светости Патријарха српског Г.Порфирија и свих архијереја СПЦ.

У радости данашњег празника, велики број вјерника је приступио Светом Причешћу, а међу њима био је велики број дјеце.

Послије Свете Литургије празновање је настављено у епархијском дому за трпезом љубави.