На празник Покрова Пресвете Богородице, Високопреосвећени Митрополит Захумско-Херцеговачки и Стонско-Приморски Димитрије началствовао је Светом Литургијом у манастиру Дужи. Високопреосвећеном Владици саслуживало је свештенство и свештеномонаштво Епархије Захумско-Херцеговачке и Приморске, као и гости из других епархија СПЦ.

По благослову Владике Димитрија, на јеванђељску тему бесједио је отац Немања Дражић.

Након Причешћа, извршен је литијски опход портом манастира, служен помен упокојеним монасима и монахињама, освећен славски колач и жито.

Након Отпуста сабраном народу најприје се обратио завалски игуман Василије, а затим и домаћин отац Теофил.

У навечерје празника, Владика Димитрије предстојао је вечерњим богослужењем са петохљебницом, које је служио архимандрит Макарије, игуман манастира Савина, гдје је дио монаха, крајем седамнаестог вијека напуштајући уништени манастир Тврдош, нашао уточиште, док су се други склонили у Дужи, што ове манастирске обитељи чини братским.

Фото: Владо Ружић