„Васкрсе Христос, и ад се стропошта! Васкрсе Христос, и падоше демони. Васкрсе Христос, и радују се анђели! Васкрсе Христос, и живот живује!

Васкрсе Христос, и ниједног мртвог у гробу!“

Празник Васкрсења Христовог дочекан је са великом радошћу и ове године као и претходних. Уз присуство великог броја вјерног народа служено је пасхално јутрење у 5 часова и у наставку Света Литургија у Саборном храму Свете Тројице у Гацку, којом је началствовао протојереј-ставрофор Велимир Ковач уз саслуживање ђакона Александра Црногорца.

Света Литургија служена је и у храмовима у автовачкој и другој гатачкој парохији.

Причестивши се Светим Тијелом и Крвљу Господа Исуса Христа вјерни народ је својим домовима отишао облагодаћен, носећи у себи радост Христовог Васкрсења.

Христос Васкрсе – Ваистину Васкрсе!

Дејан Ивановић, чтец