Поводом недавног напада на Катедрални храм Епархије захумско-херцеговачке у Мостару, разговор за Радио „Светигора“, који у наставку преносимо у цијелости, са парохом мостарским, оцем Душком Којићем, водила је Слободанка Грдинић:

“Догађај у Мостару не третирамо као пљачку већ као напад на Саборну цркву Свете Тројице у којој су трајно оштећени каблови који воде ка освјетљењу, звонима, сатовима и громобрану тако да сад храм не свијетли, звона не звоне а и безбједност је угрожена“- казао је свештеник Душко Којић старјешина мостарског Саборног храма.

Отац Душко је додао да никада није осјетио нетрпељивост према Српској Цркви улицама Мостара куда је чак, у знак подршке браћи, прошла и литија за одбрану Светиња у Црној Гори.

Поводом најновијих дешавања у мостарској парохији, напада на Саборну цркву Свете Тројице у Мостару, “која је својеврсни напад, не само на Катедрални храм Епархије захумско-херцеговачке и приморске Српске Православне Цркве, него на сами живот, сигурност и духовни и културни идентитет цјелокупне Црквене заједнице и српског народа у Мостару, долини Неретве и у читавој Херцеговини“ (како стоји у Саопштењу Епархије) гост Радија ,,Светигора“ био је надлежни парох мостарски свештеник Душко Којић старјешина Саборног храма Свете Тројице у Мостару.

Отац Душко је говорио о најновијим дешавањима у својој парохији и пренио утиске са саборне Свете архијерејске литургије коју је, у знак подршке, 9. децембра у мостарском Саборном храму служио Његово преосвештенство Епископ захумско-херцеговачки и приморски Г. Димитрије уз саслужење свептенства, између осталих епархија и из наше Митрополије као и Епархије будимљанско-никшићке, и молитвено учешће вјерног народа као и представника друштвено-политичког живота овога краја.

“Јесу вјетри, јесу вихорови али нисмо ни ми сламке”. Нисмо ми у Мостару сламке, боримо се, трудимо се да остваримо свој циљ а то је обнова овог храма, која би била охрабрење онима који нису да имају гдје да се врате”- каже отац Душко.

Отац Душко позива све који су у прилици да помогну обнову Саборног храма Свете Тројице коју је најановији напад умногоме успорио. Он напомиње да би се обновом храма обновио и Мостар у којем три народа могу живјети у слози и заједници.

Обнову Саборне цркве Свете Тројице у Мостару можете помоћи и уплатом на “paypal” рачун Српске православне црквене општине Мостар:

Адреса “paypal” рачуна је: spcmostar1@gmail.com
или кликом на линк.

Остали начини уплате донација:

За уплате у КМ рачун код АСА банка д.д. Сарајево број 1340011130023498

За уплате на девизни рачун:

Назив правног лица: Српска православна црквена општина Мостарска
Адреса: Ул. Конак бр. 7, 88000 Мостар, Босна и Херцеговина
Назив банке: АСА банка д.д. Сарајево
IBAN: BA391340011200740184
SWIFT: IKBZBA2X

Остаје питање коме смета свјетлост и звук звона са Мостарског Саборног храма Свете Тројице?

Извор: https://svetigora.com/svestenik-dusko-kojic-dogadjaj-u-mostaru-nije-pljacka-vec-napad-na-mostarski-saborni-hram-pozivamo-sve-na-mir/