Фондација „Свети Вукашин“ благословом епископа Димитрија, љубињским ђацима, који ове године завршавају Средњу школу уручен је по један штампани примјерак Синодског издања Светог Писма Новог Завјета.

У храму рођења Пресвете Богородице у Љубињу матуранте је дочекао јереј Саша Којовић. Након уводног поздрава, о. Саша је говорио о значају ријечи Божије, да је ријеч Божја свјетлост нози мојој и видјело стазама мојим(Пс. 119,105), али и да је ријеч Божија жива(Јев. 4,12) и упутио матуранте како да читају Нови Завјет.

Присутна је била и директорица средње школе „Светозар Ћоровић“ гђица Рада Шаренац. Испред Фондације епархије ЗхиП ”Свети Вукашин”, која је омогућила даривање матураната, обратио се Аљоша Славић.