У Недјељу двадесет четврту по Педесетници, након Литургијског сабрања, у Епархијском дому у Требињу одржана је недјељна радионица за дјецу, коју је одржао добојски ђакон и вјероучитељ Бојан Јокановић.

Радионици, под називом Сизифова борба за ћирилицу и правоспис, која је одржана на иницијативу и уз подршку требињских вјероучитељица, уз благослов Епископа захумско-херцеговачког Димитрија и Епископа зворничко-тузланског Фотија, присуствовало је мноштво дјеце предшколског и основношколског узраста.

Представљајући водитеља радионице и аутора издања, која афирмишу ћирилицу и правоспис, дјецу и родитеље најприје је поздравио старјешина требињског Саборног храма, протопрезвитер – ставрофор Младен Жуловић, након чега су услиједили тренуци разговора, цртања и дружења.

Бранислав Рајковић, ђакон
Представник за културу и медије
Епископије захумско-херцеговачке