У недељу 29 по Духовима – Светих Праотаца, 24. децембра 2023. године, прослављена је слава храма Свете великомученице Варваре у Кочелима код Требиња.

Свету Литургију служио је протојереј – ставрофор Борис Бандука уз саслужење вјерног народа. У току Литургије обављена је литија око храма и преломљен славски колач.

У организацији црквеног одбора а поводом празника Материце најмлађим су подјељени пакетићи и разни слаткиши.

Добри домаћини и вриједне домаћице су за све присутне припремили славско послужење.

У току је изградња Духовног центра чији су темељи освећени прошле године на дан храмовне славе. Духовни центар у своме саставу имаће црквени дом, Споменик свим српским жртвама из протеклих ратова и љетни амфитеатар са гувном.