Одслужисмо Свету Литургију у храму Светог Николаја у Срђевићима. Храм је једна од најстаријих у Херцеговини. Претрпио је многа страдања и девастације. Једно од таквих страдања било је и страдање мјештана села Срђевићи од стране усташа и муслимана из Куле 05.09.1941. године.

Помен и парастос одслужени су поред споменика подигнутог страдалима и онима који су се борили „за крст часни и слободу златну“. Уз пригодне бесједе и стихове песама преживјелих потомака они ипак живе у Господу. Заједно смо се окупили уз послужење и молитву. А након тога посјетили смо домаћина Саву Ковачевића, добротвора и задужбинара многих цркава Херцеговине и шире. Упутисмо се поподне за Гацко и вјенчасмо Милету и Милицу. Слава Господу за сва добра којим нас дарова.

2. гатачкa парохијa