У недјељу коју је наша Црква посветила прослављању мајчинске пожртвованости и бриге за овај свијет, наша епархија је у сарадњи са Петропавловим манастиром, а по благослову епископа Димитрија, организовала окупљање требињских вјероучитељица и супруга свештеника и ђакона. Желећи да им укажу част на њихов празник и покажу захвалност за њихово служење у нашој заједници, припремили су пригодно позлужење у манастирској гостопримници.

То је била прилика да се оне кроз неформално дружење боље упознају и повежу, као и да подијеле своја искуства живота у Цркви. Мати Павла и сестре су топлом добродошлицом отвориле дискусију на многе занимљиве теме, прије свега евоцирајући успомене на неке заједничке почетке у школи Православља у манастиру Тврдош, деведесетих година прошлог вијека. Затим се говорило о васпитању и обаразовању дјеце и омладине, заједничким ходочашћима и харитативним активностима. На крају су донијети конструктивни закључци и изродиле су се многе интересантне идеје за будуће дјеловање, које би требало да се прошири и на остале црквене општине, а све са циљем изградње Цркве Христове у Херцеговини.

Миља Тупањанин