У Трећу недељу Свете четрдесетнице посвећеној прослављању и величању Часног и Животворног Крста Господњег,  у требињском Саборном храму служена је Света Литургија.

Светом Евхаристијском Сабрању началствовао је протопрезвитер-ставрофор Борис Бандука уз саслужење протопрезвитера-ставрофора Немање Дражића и Никице Ајдера и протопрезвитера Мирослава Ратковића.

Послије прочитаног јеванђеља сабраном народу ријечима бесједе обратио се о.Борис Бандука, говорећи о страдањима Господњим на Крсту и нашем одазивању на Христов позив о ношењу животног Крста.

Након причешћа сви саборно су се након службе поклонили Часном и животворном Крсту Господњем, изнесеном на средини храма ради поклоњења и цјеливања, како бисмо добили снаге, воље и љубави да истрајемо у подвигу поста до краја, тако предокушавајући Тајну Васкрсења.