У селу Звијерина и ове године одржан је традиционални Илиндански сабор који се полако облачи у своје старо рухо. Један од некад најјачих сабора на овим крајевима поново почиње да сабира све већи број вјерника.

Саборовање је започето Светом Литургијом коју је служио игуман манастира Завала, архимандрит Василије, уз саслужење пароха овога села јереја Александра Грчића и јерођакона Стефана.

Након преломљеног славског колача и освећења славског жита, игуман Василије је поздравио све присутне и у својој бесједи нагласио важност посједовања истинске вјере као што је имао и сам Св. пророк Илија. О. Александар се захвалио игуману Василију на указаној љубави и труду да дође и служи међу Звијерињанима и пожелио свима срећан празник.

Саборовање је настављено у порти храма уз припремљено послужење, пјесму и традиционалну херцеговачку гангу.