У суботу 1. априла 2023. године у просторијама Основне школе „Његош“ на Берковићима одржано је епархијско такмичење из православне вјеронауке за подручје Епархије Захумско – херцеговачке и приморске. Ученици осмих разреда имали су могућност да покажу своје знање на тему: Јеванђеље – блага вијест о Господу Исусу Христу.  Учествовало је седам ученика.

Наши вриједни такмичари су постигли сљедећи успјех:

1. МЈЕСТО
Тадеј Перишић, ЈУ ОШ „Вук Караџић“ Требиње ( вјероучитељ Жанела Пажин)

2. МЈЕСТО
Рајко Батинић ЈУ ОШ „Петар II Петровић Његош“, Билећа (вјероучитељ Вања Шуловић)

3. МЈЕСТО
Петар Бошковић ЈУ ОШ „Свети Сава“ Гацко, (вјероучитељ Милица Црногорац)

На Републичком такмичењу нашу епархију ће представљати ученици Тадеј Перишић и Рајко Батинић.

Посебну захвалност за организацију овог такмичења заслужила је Основна школа „Његош“ на Берковићима и њен директор Љубиша Шетка, који се са радницима школе потрудио да ово такмичење протекне у најбољем реду и да припреме трпезу љубави за све учеснике такмичења. Такмичари су са вјероучитељима имали прилику да посјете храм Светог Кнеза Лазара и парохијски дом, гдје их је угостио надлежни парох Дејан Грчић.

Захваљујући републичком педагошком заводу, Катихетском одбору, Секретаријату за вјере и Епархија Захумско – херцеговачкој  сви ученици и наставници су добили пригодне поклоне.

Вјероучитељица Жанела Пажин