Велимир Ковач, свештеник у Епархији захумско-херцеговачкој и приморској је рекао да је празник Христовог васкрсења највећи од највећих и да свака недјеља нас подсјећа да долази нови живот и побједа над смрћу, као што нас сваки петак подсјећа на страдање.

За оне који не иду често у цркву и који вјеру гледају само кроз обичаје и празнике, свака прича о Васкрсу би дјеловала једнака сваке године, као и литургија и молитва. Али није, сваки Васкрс доноси нову поруку и поуку и сваке године научимо нешто ново.

Свештеник Ковач је у емисији „Вјера и живот“ подсјетио колико је важно да овај дан проведемо са породицом, зашто фарбамо јаја, колико је литургија важна, али се између осталог осврнуо и на све чешћа путовања за вријеме Васкрса, дочеке у кафанама и ван дома.

Разговарала Сунчица Пешић.

Извор: Радио Требиње