У Прву недјељу поста, билећка црквена заједница дочекала је драгог и ученог госта — оца Вукашина Милићевића, доцента Православног богословског факултета, Универзитета у Београду. Поред ријечи оца Вукашина, вјернике је једнако укријепио долазак Владике Димитрија, који је присуствовао предавању.

У Саборишту, при Храму Светог Саве, окупио се шири круг вјерника заинтересованих да чују поуку о смислу хришћанског подвига. Домаћин, отац Небојша Коловић, почео је сабрање молитвом, појашњавајући затим неопходност поуке у великопосном периоду и најавивши госта као поријеклом старосједиоца билећког краја. Уводећи вјернике у тему поста, отац Вукашин најприје је све присутне позвао да се присјете јеванђељских мјеста која упућују на начин поста, а затим у даљем излагању провео слушаоце кроз историју црквеног искуства сачуваног у богослужбеном предању, појашњавајући етапе развоја праксе којом Црква данас живи. Након излагања и поуке о карактеру поста као личног и заједничког подвига, услиједио је разговор на теме које су неки од присутних слушалаца у свом животу препознали као вриједне помена и разјашњења.

Звучни запис: