У току Средопосне седмице, ученици из Долине Неретве приредили су нови ђачки билтен под називом „ Васкрсења је дан“, са циљем да приближе тематику Великог поста и Празника над празницима својим ближњима.

Овај билтен је, као и досадашњи наши радови, плод пројектног задатка у којем су учествовали ученици од петог до деветог разреда, уз менторство вјероучитељице Зорице Гојачић. Ово је кратки водич кроз припремне недјеље, великопосне дане и библијске приповијести о спасоносним догађајима Христовог страдања и васкрсења. Тиме не претендује да свеобухватно представи библијске и богослужбене садржаје, већ оставља простора живом искуству великопосне атмосфере и подстиче читаоце на додатна сазнања у садржајима наше вјере. Наш рад препознале су и црквене општине којима ђаци припадају, тако да се у страницама часописа који је пред вама налазе и пастирске поуке надлежних јереја. Као што је била и првобитна замисао, штампане примјерке подијелићемо парохијанима на недјељној Литургији.

Линк за листање: https://issuu.com/vjeronauka.mostar/docs/_asopis_popravljeno

Зорица Гојачић