У свечаној Божићној атмосфери манастира Житомислића, игуман манастира Данило (Павловић) са сабратом манастира архимандритом Лазаром (Лазаревићем) и директорком Музеја манастира Житомислића Ирином Колак Мандић, био је домаћин представницима политичког и јавног живота Хрвата у БиХ.

Поред замјеника предсједавајућег Дома народа Парламентарне скупштине БиХ и предсједника ХДЗ-а и ХНС-а Драгана Човића, били су ту и предсједника Дома народа Парламента ФБиХ Томислав Мартиновић, генерални конзул Републике Хрватска у Мостару, Марко Бабић, градоначелник Мостара Марио Кордић, ректор Свеучилишта у Мостару Зоран Томић,  директор и главни уредник Вечерњег листа БиХ Јозо Павковић, и савјетник градоначелника Мостара Марин Чуљак.

Уважени гости су честитали Божић, уручивши пригодне поклоне, те је настављен разговор уз вечеру, у пријатној и пријатељској атмосфери. Ово је значајна потврда дугогодишње сарадње, те тежњи и напора обје стране у процесу изградње мира и заједничог живота на овим просторима.