Бадњи дан и Божић у Гацку су дочекани и прослављени у празничној и радосној атмосфери.
Нарочито лијепо и свечано је било у кругу Саборног али и парохијских храмова гдје су служена празнична богослужења и налагани бадњаци.

Најприје је на Бадњи дан служена Света Литургија којом је началствовао протојереј Саша Којовић уз саслужење ђакона Срђана Милошевића и учешће вјерног народа Гацка.

У 18.00 часова празничним вечерњим богослужењем у старом храму Свете Тројице започела је прослава Бадње вечери у Гацку. У наставку се ишло литијом главном улицом града до Саборног храма и трга града, након чега је усљедило освећење и налагање бадњака. Гачани су уз богат културно – умјетнички програм, здравице и гусле прославили ово чудесно вече уз ишчекивање сверадосног Празника Рођења Христовог. Старјешина Саборног храма Свете Тројице у Гацку, протојереј Саша Којовић, заједно са јерејом Александром Гајићем те јерејом Миодрагом Вртикапом и ђаконом Срђаном Милошевићем обавио је освећење и налагање бадњака. Он се обратио са здравицом свим присутним пожељевши им изобиље духовне радости, а да празник рођења Христовог дочекају у миру, слози и љубави.

Након тога свим присутним се обратио и начелник Општине Гацко др.Огњен Милинковић пожељевши срећно Бадње вече свима, а усљедио је и културно – умјетнички програм. У наставку вечери приређен је величанствен ватромет. За крај је подјељена чесница са златницима свим малишанима, који су дошли у великом броју.
Највише среће ове године имали су Георгије Рајковић, Хана Поповић, Андреа Буха, Јован Топаловић, Даница Авдаловић и Томо Стањевић.

Донатори за златнике ове године били су: Општина Гацко, РиТЕ Гацко, Елминс доо, Антикорозија доо, Кафе „Ројал“ и Липник доо којим се овом приликом и захваљујемо.

У 23.00 часа у Саборном храму Свете Тројице је почело празнично јутрење а у наставку и Света Литургија коју је  служио протојереј Саша Којовић уз саслужење ђакона Срђана Милошевића , а уз учешће великог броја вјерног народа. У току Свете Литургије прочитана је и Божићна посланица Његове Светости патријарха српског Господина Порфирија.

Након богослужења уприличено је послужење у парохијском дому.

У 5.00 часова, јереј Александар Гајић служио је Свету Литургију у старом храму Свете Тројице.

Мир Божији Христос се роди – Ваистину се Христос роди!

ЦО Гацко