Празничном вечерњом службом и налагањем бадњака молитвено смо се припремили да литургијски дочекамо Богомладенца Христа. На вечерњем богослужењу које су служили мостарски свештеници уз саслужење вјерног народа присуствовали су генерални конзул Републике Србије г. Васо Гујић, градоначелник Мостара г. Марио Кордић и г. Кристијан Шмит. Јереј Душко Којић у беседи је истакао да не затварамо врата свога срца пред другим људима, да их не би затворили пред Господом. Послије налагања бадњака уприличен је ватромет и послужено кувано вино. Поноћном литургијом којом је началствовао јереј Бранимир Боровчанин уз саслужење јереја Душка Којића и вјерног прослављено је рођење Господа Исуса Христа. Светој литургији присуствовали су и представници римокатоличке цркве.

Фото: Марко Вучинић