У недјељу Мироносица, Владика Димитрије началствовао је Светом архијерејском Литургијом у мостарској Старој цркви. Преосвећеном Владици саслуживало је свештенство Епархије Захумско-херцеговачке.

Благословом Владике Димитрија, након Јеванђеља бесједио је отац Владан истичући да прочитани одјељак говори о храбрости. Јосиф Ариматејац је био веома угледан члан јеврејске заједнице, имао је приступ Пилату, и као такав он се не плаши да иступи као неко Исусу близак. Својим храбрим иступом пред Пилатом успио је да добије Исусово тијело и да га достојно сахрани. Данашње Јеванђеље говори и о важној улози храбрих жена, као и о могућој потреби да Христос утјеши Петра. Појашњавајући смисао прочитаног текста отац Владан је појаснио да хришћанство данас само наизглед не изискује нарочиту храброст, јер је храброст потребна да се непоколебљиво брани истина, правда и доброта.

По Отпусту сабраним вјерницима обратио се Владика Димитрије поменувши да се хришћани долазећи на Литургију налазе у истој, али можда и бољој позицији као жене мироносице. Исто су запитани ко ће одвалити камен, ко ће омекшати срце, отворити га и раширити да прими сву љубав Божију којом се човјек причешћује, а у предности, јер се Духом Светим, благодаћу Божијом, врлинским животом и молитвом сједињују са свим што је Христос дао човјеку и што је извршио.

Фото: Владо Ружић