Дванаесте недјеље по Духовима Владика Димитрије служио је у храму Светог Василија Тврдошког и Острошког у Благају, уз саслужење свештеника Душка Којића, Бранимира Боровчанина, Александра Грчића и ђакона Александара Црногораца.

Након Јеванђеља, по благослову Владике Димитрија вјерницима се обратио отац Душко, најприје подсјетивши на кључне тренутке сусрета Христа и богатог младића. Отац Душко је упозорио како треба бити опрезан и не журити са осудом младића, будући да човјеков свакодневни живот чине догађаји које није лако у тренутку оставити по страни. Појаснивши симболику камиле и јерусалимских врата које се помињу као иглене уши, отац Душко је нагласио да су бриге које човјек носи у животу као терет препрека за улазак у Царство Небеско, а човјек је позван да сваку животну бригу повјери Господу како би се настанио у Царству Божијем.

Након Отупуста парохијанима благајске парохије обратио се Владика Димитрије појаснивши да је Литургија, као и сав хришћански живот, благодарење Богу за све што је учино како би човјек био спасен и имао живот вјечни. Како би човјек примио спасење које Христос дарује човјеку својим страдањем потребно је имати: вјеру, наду, љубав, молтиву, чисту савјест и чисто срце. Човјек је позван да се сачува од гријеха и зла, недопуштајући да се било шта лоше дотакне његовог срца. На тај начин човјек отвара своје биће за Бога припремајући се за освећење Причешћем.

Сабраним парохијанма Владика је представио новог пароха благајског, јереја Александра Грчића, благодарећи Богу са надом да ће долазак новог пароха бити на добро и на спасење свих. Владика је поучио како је неопходно да сваки човјек у послушности приступа Богу молитвом како би се удостојио да Бог дјела кроз њега на корист човјеку и на корист заједници како би постали истинска заједница хришћана.

фотографије: Владо Ружић