Амбасадор Сједињених Америчких Држава у БиХ, Њ.Е. Мајкл Марфи (Michael J. Murphy) посјетио је данас манастир Житомислић. Игуман манастира Житомислић, архимандрит Данило (Павловић), архимандрит Лазар (Лазаревић) и директорка Фондације Музеј Житомислић, дочекали су делегацију, упознавши уваженог госта са историјом и животом манастира Житомислић, и радом Фондације Музеј Житомислић.

Игуман Данило осврнуо се на живот српске заједнице у Мостару и околини, процес поврата, обнове манастира и повратничких домова, као и на проблеме с којима се српска заједница суочава. У срдачном разговору, обје стране су нагласиле потребу за интензивнијом међурелигијском и културном сарадњом свих вјерских и националних заједница у БиХ, а исказана је и нада да ће Фондација остварити сарадњу са Америчком амбасадом у реализацији пројеката из културе.