У недељу пред Крстовдан 22.9.2024. године, служена је Света Литургија и помен мјештанима овог села који су одведени у Јасеновац 23.9.1944. године. Свету Литургију служио је протојереј-ставрофор Славко Зорица  уз саслужење надлежног парохa јерејa Миланa Стањевићa и вјерног народа.

Те 1944. године одведена су 94. житеља овог села, углавном баке, жене и дјеца. Нека им Господ подари царство своје небеско међу мученицима Јасеновачким, а нама нека је благослов и утјеха, те да се њиховим молитвама и ми спасемо. Овој осамдесетогодишњици помена присуствовали су уважени гости из Дубровника и Шибенско-книнске жупаније, г. Борислав Шарић подпредсједник СНВ, г. Предраг Бурза начелник општине Ервеник и г. Никола Миловић замјеник градоначелника Скрадина.

Послије службе у просторијама парохијског дома вриједни домаћини спремили су послужење уз захвалност свима који су дошли да се заједно помолимо мученицима Јасеновачким.