На празник Рођења Пресвете Богородице 21. септембра 2024. год. у Биограду код Невесиња служена је Света Литургија.

Божанском службом началствовао је јереј Младен Чалија уз саслужење протојереја – ставрофора Радослава Лакете и надлежног пароха јереја Славка Лаловића.

Ове године навршило се 150 година откада је пред овим Светим храмом постигнут договор да се дигне устанак против Османлија када се за то стекну услови.

Поводом овога великог јубилеја у порти цркве постављена је и свечано откривена историјска табла на којој је написана кратка историја Невесињске пушке.

Таблу су открили потомци славних јунака, а присутне вјернике поздравили су свештеник Лаловић и начелник Невесиња Миленко Авдаловић.

Сабор је увеличао културно умјетнички програм у коме су учествовали драмски глумци, народни гуслари и пјесници.