У десету недјељу по Духовима, Владика Димитрије началствовао је Светом Литургијом у храму Светих новомученика српских у Зијемљима, у близини Мостара. Високопреосвећеном Владици саслуживало је свештенство Епархије Захумско-Херцеговачке и Приморске.

Бесједећи по Јеванђељу Владика Димитрије нагласио је да је пут до Бога вјера жива, молитве и добра дјела. Испуњавање заповјести записаних у Јеванђељу. Људима је дат дар вјере да би се премостио огромни распон између Бога и људског рода. Она почиње ријечју Божијом, ријечима Христа Господа „Идите и научите све народе, крстите их у име Оца и Сина и Светога Духа. Човјек се прво учи вјери у Тројичног Бога, који је жива заједница и огњиште љубави. Бог је стална дејствујућа љубав, откривена човјеку, како би се људи огледали једни у другима, те у свом животу остварили ријечи отаца „видјех брата мога, видјех Бога мога“.

По Отпусту Владика Димитрије пожелио је да благослов Божији дође на све присутне, нагласивши да је Бог обукавши се у људску природу човјеку подарио велико достојанство, али и огромну одговорност. Бог је човјеку дао највише што је могао, дао је Сина свог да се људи сједине са Њим и постану налик Њему.

Фото: Владо Ружић