У осму недјељу по Духовима, Владика Димитрије началствовао је Светом Литургијом у Саборном храму Преображења Господњег у Требињу. Преосвећеном Владици саслуживало је братство Саборног храма и гости из других епархија СПЦ.

По благослову Владике Димитрија, јеванђељском бесједом обратио се отац Немања.

По отпусту, Владика Димитрије је подсјетио на синоћно духовно предавање, рекавши да су људи позвани у животу дијелити са другима оно у чему и сами оскудијевају. Ако човјек нема времена, треба да се жртвује и ближњима посвети вријеме, тада се оно чудесно умножава, а човјек добија благодат и заједницу. Објашњавајући да Црква већ данашњом службом улази у празник Преображења, Владика Димитрије је најавио долазак Архијереја, који ће учествовати у богослужбеном прослављању славе Саборног храма.

Фото: Владо Ружић