На Духовски понедјељак, Владика Димитрије началствовао је Светом Литургијом у Храму Вазнесења Господњег у Бијелом Пољу код Мостара. Високопреосвећеном Владици саслуживало је свештенство Епархије Захумско-Херцеговачке и Приморске.

У јеванђељској бесједи, Владика је говорио о слози у добру и врлини ради прослављања Бога. Дејство Духа Светога пројављује се у историји кроз сабирање људи у заједницу, а то се најбоље види код светитеља. Човјек, при сусрету са светим, осјећа како га светитељ лако прихвата, како се душа одмара. Светитељ је човјек потпуно предан благодати Божијој, Духу Светом, који се усели у човјека, очисти душу и савјест, а преображени човјек се враћа свијету као онај који све прихвата, имајући ширину за сваког човјека. Изборивши се да Дух Свети живи у њему, светитељ се враћа људима као биће заједнице.

Фото: Марко Вучинић