У петак 28. јуна 2024. године, прослављена је слава храма Светог Кнеза Лазара и новомученика Српских  и Општине Берковићи у Берковићима. Свету Литургију служио је протојереј Саша Којовић уз саслужење свештеника Бранимира Боровчанина, Александра Грчића, Душка Којића, Александра Црногорца, Дејана Грчића и ђакона Срђана Милошевића. Пригодном бесједом након прочитаног јеванђеља, вјерном народу обратио се отац Саша.

Након Свете Литургије литија је прошла улицом Берковића до споменика пострадaлим у протеклим ратовима гдје је служен помен за војнике и војсковође од боја на Косову до данашњих дана. Након освећења славских дарова, свим присутним обратили су се пригодним ријечима надлежни парох Дејан Грчић и начелник општине г. Ненад Абрамовић.