Другу годину заредом, ученици Просвјетине школе учествовали су на кампу ЕКО СОРА „Засавица 2024“ који је трајао од 29. јуна до 6. јула, а у организацији Владе Републике Србије. По доласку у Сремску Митровицу дочекали су нас организатори те је услиједио састанак свих група на ком смо упознали екипу са којом ћемо боравити 7 дана на кампу и команданта акције Слободана Симића Симкета који нас је упутио у наше радне активности.  Потом је услиједило представњање свих група које су узеле учешће на кампу.

Други дан нашој групи из Мостара почео је одласком на Свету Литургију у Саборни храм Светог великомученика Димитрија. Потом одлазимо у Специјални резерват природе Засавица гдје је уприличено свечано отварање кампа. На отварању су нам се обратили градоначелница Сремске Митровице госпођа Светлана Миловановић те министар без портфеља задужен за односе са Србима у дијаспори и региону господин Ђорђе Милићевић. Увече су услиједиле прве радионице.

Трећег дана кампа смо осим радних активности у Засавици имали прилику обићи сам центар Сремске Митровице и Царски музеј гдје смо се упознали са богатом историјом древног Сирмијума, а такође и видјели остатке царске палате.

Наредног дана су нас временске неприлике спријечиле да идемо у Засавицу те смо одлучили да ћемо дан провести у дому уз радионице и дружења.

Пети дан био је резервисан за српску пријестоницу. Прва дестинација у Београду био нам је највећи православни храм на Балкану – Храм Светог Саве, а потом смо се запутили на Калемегданску тврђаву. Ту смо се подијелили у три групе. Наша група обишла је Саборну цркву Светог архангела Михаила и Конак кнегиње Љубице гдје је Вјера Мујовић одиграла монодраму о животу кнегиње Љубице. Затим је услиједио најљепши дио дана, панорамско разгледање Београда. За крај је остављен Музеј Николе Тесле.

Шести дан смо започели радним активностима и наравно да смо и ове године били на висини задатка. У склопу музичких радионица које су похађали наши ђаци у посјету нам је дошао Радоман Кањевац пјесник и текстописац групе Галија. Учесници музичке радионице су у његову част извели неколико пјесама групе Галија као што су Трубе, Котор, Додирни ме и многе друге.

На нашу велику част и задовољство, посљедњи дан кампа смо провели на свечаном пријему код предсједника Републике Србије господина Александра Вучића. Добили смо част да обиђемо Палату „Србија“ и да се упознамо са предсједником Србије од кога смо добили значајне поклоне. По повратку у Сремску Митровицу било је вријеме за затварање кампа. Учесници музичке радионице су припремили диван програм те су све групе међусобно уручиле поклоне једни другима у знак дугог сјећања. Такође, како нити један камп не може проћи без рођендана, ове године смо славили други рођендан Засавице који ћемо славити још дуго година сви скупа. Дружење смо наставили уз добру атмосферу и музику те смо обећали једни другима да се видимо и сљедеће године на истом мјесту.

Вјероучитељ Његош Вељанчић