Данас, када је у старозавјетном храму, у лицу четрдесетодневног дјетенцета, праведни Симеон Богопримац препознао Богочовјека Исуса, и први пут Га, кроз своја богонадахнута уста, људским језиком јавно обзнанио Спаситељем читавог свијета и свих људи и народа, објављујемо да ће Требиње, уз Божију помоћ и нашу добру вољу и труд, у надамо се блиском временском периоду, добити цркву посвећену овом предивном Празнику — Сретењу Господњем.

На састанку Епископа ЗХиП г. Димитрија и г. Родољуба Драшковића, договорено је да ће г. Драшковић Епархији уступити плац за изградњу цркве у самом центру требињског насеља Горица. Послије обновљене и изграђене старохришћанске цркве у Петропавловом манастиру, ово је још једно веома значајно ктиторско дјело у Епархији Захумско-Херцеговачкој и Приморској, на коме смо захвални г. Драшковићу.