У недјељу Свих Светих, 30. јуна 2024. године, житељи села Мрњића и Орашја сабрали су се на Светој Евхаристији у храму Светог Јована Крститеља којом је предстојао протојереј – ставрофор Борис Бандука.У току Литургије извршена је литија око храма и преломљен је славски колач.

Мјештани Мрњића и Орашја као своју прислугу прослављају празник Светих апостола Петра и Павла – Петровдан. То су породице Тараило, Кривоглав, Крунић и Мискин и они овај простор насељавају нешто више од два вијека. Празник Зачећа Светог Јована Крститеља коме је храм посвећен породице Тараило, Кривоглав и Крунић прослављају као своју крсну славу. Породица Мискин као крсну славу прославља Светог првомученика и архиђакона Стефана.

Освећење обновљеног храма и новоизграђеног парохијског дома извршио је Преосвештени Епископ Димитрије, 16. октобра 2022. године.