На празник светих мученика Адријана и Наталије у цркви Рођења Пресвете Богородице у Мостару Свету Литургију служио је јереј Бранимир Боровчанин, вјероучитељ из Мостара, уз саслужење протојереја Марка Гојачића и јереја Душка Којића, пароха мостарских, као и великог броја вјерног народа Мостара и околине.

У бесједи након прочитаног јеванђеља о. Бранимир рекао је како је услов да би се нама опростили гријехови, да и ми чинимо исто. Тако каже молитва Оче наш, тако каже и ова јеванђелска прича. Колико год то било тешко, односно колико год било тешко прећи са ријечи на конкретна дјела, а дјела су оно што нас чини православним хришћанима. Наш пут и образац кроз живот је Господ Исус Христос и ми морамо да се трудимо да нашим читавим животом испуњавамо његове заповијести. Уколико ми будемо тако живјели и такав примјер будемо давали нашој дјеци, то ће за њих бити прави пут.

Након Свете Литургије призивајући благослов Духа Светога одслужили смо молебан за почетак нове школске године за све наше ђаке у Долини Неретве.

Послије богослужења, у Владичанском двору Канцеларија Владе Републике Српске из Беча у сарадњи са ХД Добротвор из Мостара даровала је полазнике првог разреда основне школе школским прибором и русацима, неопходним за полазак у школу.

Фото: Марко Вучинић