У недјељу двадесет прву по Духовима, Владика Димитрије началствовао је Светом архијерејском Литургијом у храму Свете преподобне мати Параскеве, гдје су се данас мјештани сабрали да прославе храмовну славу. Преосвећеном Владици саслуживао је протојереј-ставрофор Никола Јанковић и ђакон Душко Орашанин.

У јеванђељској бесједи Владика је појаснио да је сијач у данашњој причи сам Христос, а сјеме Његова ријеч која има чудесну силу и моћ да узрасте све врлине. Како ће та ријеч да узраста зависи од човјека, од његовог срца, бића, савјести, озбиљности, посвећености и нелицемјерности. Владика је појаснио да четири типа људског срца о којима се говори у Јеванђељу служе човјеку као поука о потреби доброг срца које ће ријеч Божија прожети, потребно је трпљење којим ће човјек одолити искушењима, молитва и добра дјела која у тешким временима служе као ослонац и извор утјехе. Владика је нагласио да су таквим животима живјели светитељи Божији међу којима је и Света Петка, чији су подвизи засијали људима тек по њеном престављењу.

Током данашњег сабрања извршена је свечана славска литија, током које је служен помен оснивачима храма и свим преминулим парохијанима, а затим је освећен славски колач и жито.

По Отпусту сабраним вјерницима обратио се Владика Димитрије честитавши славу и пожеливши да благодат Божија дође на све присутне. Владици и парохијанима, захвалним ријечима обратио се отац Никола, као домаћин, али и као слављеник, будући да се данас са парохијанима и гостима молитвено присјетио почетка свештеног служења, које је започео на данашњи дан прије двадесет три године.

Празнично сабрање завршено је за трпезом љубави уз пјесму и лијепе ријечи.