Обиљежавање празника првог српског Архиепископа, оснивача Српске Православне Цркве и утемељитеља православља међу србима Светог Саве почело је свечаном академијом која је одржана у навечерје празника у Дому културе „Небојша Глоговац“. Академија је започела интонирањем химни Републике Српске и Србије након чега се пригодном бесједом обратио ђакон Дејан Ивановић, рекавши „да ми треба Богу да благодаримо што нам је даровао Светог Саву да утврди вјеру нашу, да просвети род наш и да освешта земљу нашу. Треба да се угледамо на Светог Саву и на његов живот и да његовим примјером вођени узрастамо ка Господу јер само тако ћемо достојно прославити Бога и његове угоднике какав је био и сам Свети Сава“. Након бесједе настављен је програм академије.

На сам празник служена је Света Литургија у Храму Вазнесења Господњег којом је началствовао јереј Славко Лаловић. Након Свете Литургије традиционално је обављено резање славског колача у Основној Школи „Ристо Пророковић“ и у Средњој Школи „Алекса Шантић“.

Фото: Младен Вујадиновић