У Недјељу 9 по Духовима, благочестиви народ Гомиљана и сусједних села из Требињске шуме сабрао се у храму Светог великомученика Георгија, који је обновљен и освештан 7.септембра 2014. године.

Евхаристијско сабрање предводио је, парох из Дортмунда, протојереј Данило Дангубић уз саслужење надлежног пароха протојереја-ставрофора Бориса Бандуке и вјерних овог краја.

Након прочитаног недељног јеванђељског зачала бесједом се свим присутним обратио о.Данило Дангубић. У евхаристијском сабрању учествовао је већи број мјештана који су приступили Светој Чаши, причешћујући се Тијелом и Крвљу Христовом на отпуштање гријехова и заједницу Духа Светога.

Послије Свете Литургије, уз послужење и разговор, народ се заједно са свештеницима окупио у порти храма.