Светом архијерејском Литургијом у Храму Васкрсења Христовог у Пребиловцима началствовао је Високопреосвећени Митрополит црногорско-приморски Јоаникије, уз саслужење Високопреосвећених Митрополита: њемачког Григорија, михаловско-кошицког Георгија, захумско-херцеговачког и стонско-приморског Димитрија, и Преосвећених Епископа буеносајрско и јужно-централноамеричког Кирила и будимљанско-никшићког Методија.

Јеванђељску бесједу произнио је Митрополит Григорије.

По отпусту, бесједом се обратио Митрополит Јоаникије, а претходно је домаћин, Владика Димитрије, поздравио и благословио сабрани вјерни народ, уважене госте и архијереје.

Поред многобројног вјерног народа, прослављању празника у Пребиловцима присуствовали су студенти са универзитета у Републици Србији и Републици Српској, који ових дана бораве у Херцеговини као учесници Љетне духовне школе.

Идући у сусрет празнику, у недјељу, 5. августа 2024. године, испред храма у Пребиловцима на духовне теме говорио је отац Рафаило, игуман манастира Подмаине.

Фото: Владо Ружић

Уочи самог празника служено је вечерње богослужење са петохљебницом, а у Музеју жртава, Владика Димитрије, отворио је изложбу под називом „Пребиловци 1941“.

Фото: Марко Вучинић

Овогодишњи кумови славе били су братство Брњашићи из Пребиловаца.

Фото: Владо Ружић