Празник Светог Василија Острошког и Тврдошког чудотворца торжествено је прослављен у болничкој Цркви у Невесињу која је посвећена овоме великом светитељу читавог рода православног. У ову недељу сјећамо се и Томиног невјерства и његових чувених ријечи „Господ мој и Бог мој јеси ти“.

Свети Василије је најбољи примјер како ове Томине ријечи треба уткати у своје срце и као такав живјети са Богом и по Богу. У ове свијетле дане када нас зари и грије племена љубав свјетлости Васкрсења Христовог када се радујемо због свега што је Господ за нас учинио морамо да му будемо захвални што нам је подарио оваквог светитеља и нашу земљу освештао и дао јој отиске световасилијевских стопа које ће је чувати до скончања вијека.

Крсна Слава болничке Цркве обиљежена је свечано уз присуство великог броја вјерника. Светом Литургијом началствовао је јереј Славко Лаловић уз саслуживање братсвта Саборног Храма Вазнесења Господњег у Невесињу.

Фото: Младен Вујадиновић