У понедељак 7. октобра 2024. године прослављена је слава храма Свете првомученице Текле у селу Орашју на Зубцима.

Свету Литургију служио је архимандрит Василије уз саслужење протојереја-ставрофора Василија Томића, протојереја-ставрофора Николе Јанковића, протојереја Мирослава Ратковића, надлежног пароха оца Бориса Бандуке и вјерног народа из Требиња и околних мјеста, као и пристиглих гостију из Србије и Црне Горе.

Послије прочитаног јеванђеља бесједио је о.Никола Јанковић, а у току Литургије извршено је освећење фрескописа, обављена литија око храма и преломљен је славски колач. Такође, слава и заштитница новоосноване Фондације „Ратковић“ јесте Света првомученица и равноапостолна Текла.

У порти код храма за све присутне је уприличено славско послужење.

Храм Свете Текле је 9. октобра 2022. године, на празник Светог Јована Богослова, освештао Његово Преосвештенство Епископ захумско-херцеговачки и приморски Димитрије уз саслужење свештенства из више Епархија СПЦ и вјерног народа.

Нови храм је подигнут надомак темеља старијег ранохришћанског храма за који се претпоставља да потиче из периода од трећег до шестог вијека. Стари храм срушен је у последњим деценијама присуства Турака на овом простору.