По благослову Његовог преосвештенства Епископа захумско – херцеговачког и приморског Г. Димитрија, у недељу 15. маја 2022. године, служена је Света Литургија и освештано ново црквено звоно храма Свете првомученице Текле равноапостолне у селу Орашје, на Зупцима.

Евхаристијским сабрањем началствовао је презвитер Драгиша Томић уз саслужење архимандрита Исаие, предсједника Грађевинског одбора протопрезвитера Мирослава Ратковића, надлежног пароха протопрезвитера-ставрофора Бориса Бандуке и вјерног народа зубачког и требињског краја.

Послије Литургије уприличен је културно-умјетнички програм и за све присутне организована трпеза љубави.

Нови храм гради се у непосредној близини темеља некадашњег, великог храма Свете првомученице Текле, који је био величине 16,5 х 10 м, а којег су порушили Турци највјероватније у другој половини 19. вијека. Сада је за веома кратко вријеме урађено много,  завршени су до сада предвиђени радови и настављају се радови на унутрашњем уређењу храма, кречење, постављање пода и иконостаса са иконама, затим облагање храма каменом, као и други завршни радови.