У уторак 15/2. октобра 2024. године, на празник Светог мученика Кипријана, Високопреосвећени Митрополит Димитрије осветио је темеље храма Свете царице Милице – преподобне Евгеније и Светог Деспота Стефана српског, у требињском мјесту Бањевци. Високопреосвећеном Владици саслуживало је свештенство Епархије Захумско-Херцеговачке и Приморске.

Повељу о оснивању храма прочитао је парох седме парохије требињске, протојереј Мирослав Ратковић, а потом се сабраном народу обратио Владика Димитрије. Владика је нагласио да људи једни друге могу вољети једино у Богу, а то није никакво ускраћивање људске слободе, јер Бог није могао дати људима ништа више него себе самога и сједињење са Њим као пут у вјечни живот. Пожеливши да се и сабрани угледају на светитеље Божије, Владика је појаснио како је сва тајна живота светитеља управо тајна љубави Божије, срца отвореног за Бога и живота у цркви, али и борба против гријеха, страсти и лажи.

Фото: Владо Ружић