У недјељу, седамнаесту по Духовима, Владика Димитрије началствовао је Светом Архијерејском Литургијом у Храму Свете Петке у селу Граб надомак Требиња. Преосвећеном Владици саслуживали су протојереји-ставрофори Александар Илић, Данило Дангубић, гост из Епархије диселдорфске и њемачке, Борис Бандука, архијерејски замјеник и надлежни парох, јереји Драгиша Томић и Душко Којић, јеромонах Стефан из манастира Завала и ђакон Бранислав Рајковић.

Током данашњег сабрања извршено је мало освећење новообновљеног Храма Свете Петке. За нарочит труд и залагање при обнови храма, епископска захвалница уручена је породици Спаић.

Након прочитаног Јеванђеља, по благослову Владике Димитрија, бесједио је отац Данило.

По Отпусту, Владика Димитрије честитао је парохијанима на труду, прегалаштву и заједништву којим су украсили храм на Зубцима и припремили за освећење. Владика је пожелио да Бог подари свима сабранима да, почињући од средишта свога срца и савјести, уреде своје биће и принесу Богу спремно за освећење. Као што је храм уљепшан иконама и молитвама, потребно је срца уљепшати, пазећи на њих како би била у могућности примити благодат Божију.

Отац Борис захвалио се Владици и свештеницима на доласку, добром народу на учешћу у обнови храма, позивајући да увијек имају на уму псаламске ријечи ”Обрадовах се кад ми рекоше хајдемо у дом Господњи”, како би се увијек радовали долазећи на Свету Литургију, која је срце хришћанског живота.

Празнично сабрање прерасло је у трпезу љубави.

Фото: Владо Ружић