Након 80 година служена је Литургија за обиљежавање славе цркве у Дубљанима – Мала Госпојина. Служио је парох отац Ратко Зубац уз присуство вјерног народа, а након службе мјештани села су приредили послужење.

Црква је посвећена Рођењу Пресвете Богородице а као заштитник се помиње и свети Георгије. По предању саграђена је на темељима ранохришћанске цркве. Помиње се први пут 1624. године а налази се на средновјековном гробљу са више од 60 стећака, од којих су многи украшени. У зидове цркве уграђено је 19 стећака, чиме је фасада добила необичан рељефни украс. Црква је дјелимично обновљена 1810. године (некад су обнове биле честе) а крајем 19. вијека дозидан је звоник.

Током другог свјетског рата мјештани овог села су доста пострадали. Вођени су и бацани у јаму Ржани До код Љубиња 1941. године, настрадало је 18 мушких становника из села и то 10 Главана и 8 Јакшића.